Aktuality

 • 23. 9. 2018

  Sobota na Kozinově náměstí - pozvání na Veronské náměstí

  Kozinovo náměstí má krásnou, klidnou atmosféru staré Hostivaře, obzvlášť o víkendu. O tom jsme se mohli přesvědčit i na nedávném Dni Hostivaře, pořádaném u příležitosti oslav 950 let od první písemné zmínky o Hostivaři v Kosmově kronice. Trochu jsme se obávali, zda vás neodradí počasí, přeci jen pokles teploty o 15°C je značný. Ale sluníčko stále svítilo a tak jsme se s mnoha z vás setkali a mohli jsme odpovídat na vaše četné dotazy a vyslechnout vaše připomínky. I místní boso-stezka se ještě dala využít. Nyní se už těšíme na další setkání na Veronském náměstí 25. 9. od 17 hodin u sousedské večeře. Zde budete mít příležitost potkat nejen kandidáta na starostu naší městské části, ale i kandidáta na primátora hl. m. Prahy. Pro děti je připraven zábavný program. Těšíme se na vás.

 • 21. 9. 2018

  Setkali jsme se v Javorové čtvrti

  Grilovalo se, diskutovalo a děti si užily malování na obličej. Potkali jsme se i s kolegy zastupiteli z Top 09. Další naše zastávka, na kterou vás zveme je na Kozinově náměstí u lávky. Nezapomeňte, již zítra :o)

 • 20. 9. 2018

  Pozvání na výstavu - Odsun dětí z válečného Daruvarska do ČR v roce 1991

  Dalším střípkem spolupráce Městské části Praha 15 s partnerským městem Daruvar je výstava v prostorách radnice. Jsou věci, na které nesmíme zapomínat.

 • 20. 9. 2018

  Jak volit

  Volby do obecních zastupitelstev se konají 5. a 6. října 2018. Termín pokaždé určí prezident devadesát dní před jejich konáním. Hlasování do obecního zastupitelstva bude probíhat stejně jako v minulosti dva dny – v pátek odpoledne a v sobotu dopoledne. Volební místnosti se otevírají v pátek ve 14 hodin a v sobotu se ve stejnou dobu zavřou.

 • 18. 9. 2018

  Aktuální seznam našich sousedských večeří - přijďte se s námi seznámit!

  Na Veronském náměstí se potkáme 25. září, kde vás čeká spousta zábavy, soutěží, atrakce pro děti, dobré jídlo a pití. Těšíme se na vás.

 • 18. 9. 2018

  Uděláme Prahu bohatší

  Přečtěte si nebo stáhněte program v PDFku. Na 56 stranách se dočtete, jaké máme naplánované investice, co uděláme pro lepší dopravu, dostupné bydlení, životní prostředí a další spoustu dalšího. Tak pojďme na to.

 • 16. 9. 2018

  Závěrečný den "Dnů Prahy 15"

  Byla to velká jízda plná hudby, zpěvu, sportu, tance, dobrého jídla a pití. Svým dílem k programu přispěli i Aktivní senioři, Baráčníci, výherci pěvecké soutěže Bubble star, taneční skupiny TK Calypso a Indance, gymnastky z SK Triumf Praha a mnoho dalších.

 • 13. 9. 2018

  PRIORITY HNUTÍ ANO PRAHA 15

  PRO KOMUNÁLNÍ VOLBY 2018 Bydlení, bezpečnost, doprava a infrastruktura, školství, veřejný prostor a životní prostředí. Přijďte za námi diskutovat a probrat jednotlivá témata.

 • 12. 9. 2018

  Memorandum Trojmezí

  Starostové městských částí Praha 4, Praha 11 a Praha 15 vyjádřili svůj jasný postoj k lokalitě Trojmezí.

 • 12. 9. 2018

  Ohlédnutí za křestem knihy "Ze srdce a kamene" a sázením "Lípy republiky"

  Městská část Praha 15 oslavila 100 let od vzniku samostatného státu. Akce se zúčastnili zástupci spolků, čestní občané, zastupitelé i veřejnost. Odpolednem provázel starosta Milan Wenzl a místostarostka Mgr. Kolářová.

 • 12. 9. 2018

  Mgr. Jitka Kolářová kandidátka číslo 3

  Vdaná, 2 děti - Již 4 roky vykonává funkci místostarostky a věnuje se především oblasti školství, ale i volnočasovým aktivitám, vnějším vztahům, protidrogové prevenci, kultuře, informačním a komunikačním technologiím. Je členkou komise pro výběr uchazečů do domu s pečovatelskou službou, výboru pro školství, výchovu a vzdělávání, výboru volnočasových aktivit a vnějších vztahů a členka redakční rady časopisu Hlasatel.

 • 9. 9. 2018

  Ohlédnutí za Dnem Hostivaře

  Nejen Kozinovo náměstí ožilo. Městská část Praha 15 slavila 950 let od první písemné zmínky o Hostivaři v Kosmově kronice. Tento zápis (Kosmas, Chronica Boemorum, Budyšinský rukopis) byl zde přímo vystaven, tedy jeho kopie, kterou zapůjčila Knihovna Národního muzea.

 • 7. 9. 2018

  Začaly Dny Prahy 15 Dopravně bezpečnostní den

  Celým dopolednem provázela návštěvníky místostarostka Mgr. Jitka Kolářová, která akce také připravovala. Podpořit ji přišel i starosta Milan Wenzl. Dětem ze základních a mateřských škol, ale i široké veřejnosti předvedli svou práci vojáci, policisté, záchranáři a hasiči. Děkujeme všem za skvělou práci. Nadšení dětí bylo velkou odměnou pro všechny.

 • 7. 9. 2018

  Zrekonstruovaný klub seniorů

  Včera se konalo slavnostní otevření krásného klubu pro seniory v CSOP (ulice Janovská). Setkání se zúčastnili i zástupci městské část. Nechybělo slavnostní přestřižení pásky, hudba a občerstvení. Dobrá věc se podařila.

 • 7. 9. 2018

  ANO, je za námi již druhé setkání s občany Prahy 15

  Tentokrát jsme s vámi hovořili na Maraťáku nebo chcete-li bývalém náměstí Marata, kousek od lípy Evropy, kterou současný starosta Milan Wenzl nechal označit pamětní deskou, připomínající její vysazení. Děkujeme, že s námi hovoříte a uděláte si na nás čas. Příště se s vámi uvidíme 13. 9. u lesoparku a nákupního centra LIDL.

 • 6. 9. 2018

  "Život patnáctky" - křest knihy

  Spisovatelka Simona Fořtová ve spolupráci se starostou Milanem Wenzlem, napsala knihu o spolkovém životě v Praze 15. Je zde představena řada osobností, které se podílejí na kulturním a sportovním dění. Knížku můžete získat u našich volebních stánků.

 • 6. 9. 2018

  Čestné občanství Prahy 15 Antonínu Švehlovi

  Pro navržení udělení čestného občanství Městské části Praha 15 panu Antonínu Švehlovi, dr. h. c. se starosta rozhodl začátkem letošního roku, který je pro naši republiku velmi významným. V naší Městské části si připomínáme nejen 100 let od vzniku samostatné republiky, ale také 950 let od první písemné zmínky o Hostivaři v Kosmově kronice a taktéž 145. výročí narození a 85. výročí úmrtí slavného hostivařského rodáka.

 • 5. 9. 2018

  David Hájek kandidát číslo 4

  V rozhovoru vám představujeme dalšího kandidáta. Zastupitel MČ Praha 15, člen finančního výboru, člen komise bytových a nebytových prostor, člen komise pro informační systém a také člen komise pro územní rozvoj a životní prostředí. Svobodný, bezdětný.

 • 5. 9. 2018

  Potkali jsme u nás Milana Wenzla

  V časopise Europarku najdete tento měsíc rozhovor se starostou za ANO 2011.

 • 3. 9. 2018

  ANO, takto jsme se s vámi setkávali před čtyřmi lety

  A těšíme se na další setkávání s vámi. Nahlédněte do fotogalerie...