Milan Wenzl: Praha 15 potřebuje víc strážníků a lepší protipovodňovou ochranu

Starosta Milan Wenzl chce více strážníků pro svou městskou část. Řekl to na konferenci Roadshow 2017 – My a naše bezpečnost, které se mimo jiné zúčastnil ministr obrany Martin Stropnický a radní pro bezpečnost Hadrava.

Praha 15 se s nedostatkem strážníků potýká dlouhodobě. Muži v uniformách chybí zejména u přechodů přes přetížené pražské tepny i jako dohled v husté obytné zástavbě. Cílem je podle starosty zvýšení bezpečnosti v celém obvodu. Radnice Prahy 15 investovala do protipovodňových opatření na Botiči.

„Městská policie se za současného početního stavu zároveň nemůže věnovat bezpečnosti u našich škol a preventivní hlídkové činnosti v problematických lokalitách. Ti strážníci prostě nemohou být na dvou místech zároveň,“ řekl na bezpečnostní konferenci problematice Milan Wenzl.

Podle starosty je potřeba zvýšit počet kontrol i v hostivařském lesoparku. „V okolí Hostivařské přehrady se potýkáme zejména s neukázněnými občany, kteří rozdělávají oheň mimo vymezené tábořiště. Riziko rozsáhlého lesního požáru je pak zejména v létě extrémně vysoké. Dalším problémem jsou bezdomovci, kteří se stahují zejména k železniční trati a do Sadů zahradnické mládeže, “ pokračoval dále starosta Prahy 15.

 Botič a protipovodňová opatření

V roce 2013 se Hostivaří prohnala blesková povodeň, která napáchala nemalé materiální škody. Na vině byl intenzivní déšť a odpouštění Hostivařské přehrady. „Po této zkušenosti jsme investovali do vlastních protipovodňových bariér a hasičského vybavení. Nyní připravujeme a testujeme krizový plán,“ dodal závěrem Milan Wenzl.

Další novinkou, kterou Praha 15 připravuje, je systém včasného SMS varování pro občany. Projekt je zatím ve fázi příprav a testování.

22. 5. 2017